آسیب‌شناسی و بررسی مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۶ کد : ۷۴ اخبار مرکز
تعداد بازدید:۱۱۱
آسیب‌شناسی و بررسی مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

مهم‌ترین مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با حضور مدیر کل نظارت،ارزیابی،بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی آسیب‌شناسی و بررسی شد.

صبح شنبه ۲۷ اردیبهشت در جلسه مشترک شورای استان و هیئت رییسه واحد شهرکرد با حضور تورج حاج‌رحیمیان مدیرکل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۴ دانشگاه آزاد اسلامی، ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال‌ و بختیاری، حجت‌الاسلام رضا قاسمی‌نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال‌ و بختیاری، رؤسای واحدها و مراکز دانشگاهی استان و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه سه ساعته معاونان حوزه های مختلف دانشگاه و رؤسای واحد‌های استان به بیان مشکلات مهم حوزه های مختلف واحدهای دانشگاهی خود پرداختند و سپس تبادل نظر و آسیب شناسی در خصوص موضوعات چالشی صورت پذیرفت.

در ادامه  اعضا جلسه با حضور دردفتر جدید نمایندگی اداره کل نظارت ،ارزیابی ،بازرسی و رسیدگی به شکایت منطقه ۴ مستقر در واحد شهرکرد با فعالیت ها و حوزه های این اداره کل به طور اجمالی آشنا شدند.

مدیرکل نظارت، ارزیابی ،بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۴ دانشگاه در این مراسم گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی مولد انقلاب اسلامی است و در سراسر کشور دارای واحدهای پویا و فعال در عرصه علم و پژوهش می باشد که نظارت، ارزیابی و بازرسی  مستمر ومؤثر میتواند به پویایی بیشتر و جهش تولید علم در این واحدهای دانشگاهی کمک کند.»

حاجی رحیمیان  با اشاره به ظرفیت‌های خوب حوزه کشاورزی ،دامپروری و گردشگری  این استان از تلاش و برنامه ریزی مسئولان این استان جهت کسب درآمدهای غیر شهریه ای تشکر کرد.

این مسئول جایگاه نظارت و بازرسی را در دین اسلام رفیع و باارزش دانست و افزود: «ادارات کل بازرسی در مناطق ده گانه دانشگاه متشکل از چهار اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات، اداره نظارت مالی، اداره نظارت و ارزیابی آموزشی ، پژوهشی و دانشجویی و اداره نظارت و ارزیابی عملکرد فعال هستند که اداره کل بازرسی  منطقه چهاردر گستره جغرافیایی سه استان اصفهان،یزد وچهار محال و بختیاری با ۴۴ واحد و مرکز دانشگاهی فعالیت می‌کند.»

وی رویکرد مرکز بازرسی را مسئله محوری عنوان و بیان کرد: «با تأکید رئیس مرکز بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش ما این است بازرسی بصورت مسأله محور و با جهت گیری علمی، آموزشی بتواند فرآیندها را اصلاح کرده و به رؤسای در انجام امور به دور از هرگونه چالش و آسیب و خطا کمک کند و این مهم در چارچوب همکاری تنگاتنگ مسئولان ارشد واحد‌های دانشگاهی با مجموعه بازرسی به ثمر می نشیند تا دانشگاه در راستای رسیدن به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی گام‌های خوبی بردارد.»

حاجی رحیمیان تأکید کرد: «رؤسا و معاونان دانشگاهی در راستای ارتقا نظام سلامت اداری و پرهیز از هر گونه اشتباه ساعاتی را در طول هفته به بازخوانی اهم بخشنامه های حوزه مربوطه خود اختصاص دهند.»

وی ابراز امیدواری کرد که با خرد جمعی و با یک جمع‌بندی مطلوب، مسائل و مشکلات واحدها و مراکز دانشگاهی در استان چهارمحال‌ و بختیاری رفع شود.

ادای احترام به پنج شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد و بازدید از مزرعه آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه از دیگر برنامه‌های مدیرکل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۴ دانشگاه در این سفر بود.

در این جلسه علاوه بر رؤسای واحدها و مراکز دانشگاهی چهارمحال‌ و بختیاری و معاونان توسعه منابع، آموزشی، پژوهشی، سما و حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد نیز حضور داشتند و حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و فعالیت‌های حوزه‌های مربوط خود در این جلسه پرداختند. جلسه با صلوات بر محمد و ال محمد پایان یافت.

انتهای پیام

کلید واژه ها: بازرسی دانشگاه آزاد حاجی رحیمیان